អ.ស.ប​អំពាវនាវ​ដល់​រដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា​ជា​ថ្មី​ទៀត​ស្ដី​ពី​ច្បាប់​គ្រប់គ្រង​អង្គការ
គណៈកម្មការ​សិទ្ធិមនុស្ស​របស់​អង្គការ​សហប្រជាជាតិប្រចាំ​ទីក្រុង​ហ្សឺណែវ (Geneva) ប្រទេស​ស្វីស (Switzerland) បាន​អំពាវនាវ​សា​ជា​ថ្មី​ម្ដង​ទៀត ដល់​រដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា​ធានា​ការ​ចែក​រំលែក​គំនិតឬ​យោបល់​ដ៏​មាន​សារៈសំខាន់​សម្រាប់​ដំណើរ​ការ​បង្កើត​ច្បាប់ ស្ដីពី​ការ​គ្រប់គ្រង​អង្គការ​ក្រៅ​រដ្ឋាភិបាល​ដែល​កម្ពុជា​អាច​អនុម័ត​នៅ​ក្នុង​ខែ​នេះ។
អ្នក​រាយការណ៍​ពិសេស​របស់​អង្គការ​សហប្រជាជាតិ ទទួល​បន្ទុក​សេរីភាព​ក្នុង​ការ​ជួប​ប្រជុំ​ដោយ​សន្តិវិធី និង​សមាគម លោក មែនណា ខៃ (Maina Kiai) មាន​ប្រសាសន៍​នៅ​ក្នុង​សេចក្ដី​ថ្លែង​ការ​របស់​ខ្លួន​មួយដែល​ចេញ​ផ្សាយ​កាល​ពី​ថ្ងៃ​ទី​២១ ឧសភា ថា​វា​ជា​ការ​ហួសចិត្ត​ណាស់ដែល​សេចក្ដី​ព្រាង​ច្បាប់​គ្រប់គ្រង​អង្គការ​សង្គម​ស៊ីវិលមិន​ឲ្យ​មាន​ការ​ផ្ដល់​យោបល់ពី​សង្គម​ស៊ីវិល​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ច្បាប់។
លោក​បន្ត​ថា​សេចក្ដី​ព្រាង​ច្បាប់​នេះ គួរ​តែ​លាត​ត្រដាង​ឲ្យ​សាធារណជន​បាន​ឃើញឬ​បើក​ចំហ​ឲ្យ​មាន​ការ​ជជែក​វែកញែក​ប្រកប​ដោយ​តម្លាភាព ដើម្បី​អាច​ទទួល​យក​បាន​ពី​គ្រប់​ភាគី​នៅ​ពេល​ច្បាប់​នោះ​ចេញ​ជា​រូបរាង៕