លោក​បញ្ជាក់​ថា មេ​ដឹក​នាំ​ផ្ដាច់ការ​លោក ហ៊ុន សែន បាន​ត្រៀម​ខ្លួន​ចាប់​ខ្លួន​លោក ឬ​សម្លាប់​លោក តែ​ទោះ​ជា​យ៉ាង​នេះ​ក្ដី នៅ​ថ្ងៃ​ទី៩ វិច្ឆិកា​ខាង​មុខ​នេះ លោក​មិន​រា​ថយ​ឡើយ លោក​នឹង​នៅ​តែ​ដឹក​នាំ​ពលរដ្ឋ កម្មករ ពលករ និង​សកម្មជន​បក្ស​ប្រឆាំង​ទាំង​អស់​វិល​ទៅ​កម្ពុជា​វិញ ដូច​ផែនការ​កំណត់។
នេះ​ជា​វីដេអូ​របស់​លោក​ សម រង្ស៊ី ដែល​កែសម្រួល​ជា​ភាសា​ខ្មែរ​ដោយ​អាស៊ីសេរី​​​
លោក ​សម រង្ស៊ី​ ផ្ដែផ្ដាំ​សារ​ចុង​ក្រោយ​ ថា​លោក​សុខ​ចិត្ដ​លះបង់​ជីវិត​
លោក ​សម រង្ស៊ី​ ប្រធាន​ស្ដីទី​គណបក្ស​សង្គ្រោះ​ជាតិ​បាន​ចេញ​វីដេអូ​ឃ្លីប​ជា​ភាសា​អង់គ្លេស​ដ៏​កម្រ​មួយ​ ដែល​លោក​អះអាង​ថា​ ជា​វីដេអូ​ដែល​លោក​នៅ​មាន​សេរីភាព​។ លោក សម រង្ស៊ី អំពាវនាវ​ទៅ​កាន់​សហគមន៍​អន្តរជាតិ​មុន​ពេល​លោក​ត្រលប់​ទៅ​កម្ពុជា​វិញ​នៅ​ ថ្ងៃ​ទី​៩​វិច្ឆិកា​ថា “ ​លោក​បាន​ត្រៀម​ខ្លួន​រួចរាល់​ក្នុង​ការ​វិល​ត្រលប់​ទៅ​កម្ពុជា​វិញ​ ទោះបី​ជា​ត្រូវ​លះបង់​ជីវិត​ ក៏​ដោយ ​គឺ​ដើម្បី​ស្ដារ​លទ្ធិ​ប្រជាធិបតេយ្យ ​“។ ដើម្បី​ស្វែង​រកព័ត៌មានផ្សេងទៀតរបស់វិទ្យុអាស៊ីសេរី សូមចូលទៅកាន់៖ »» គេហទំព័រ www.rfa.org/khmer »» យូធូប www.youtube.com/RFAKhmerVideo
Posted by RFA Khmer on Thursday, October 31, 2019
បាទ ​សូម​លោក​អ្នក​នាង​ស្ដាប់​បទសម្ភាសន៍​បន្ថែម​របស់​លោក​ ទីន ហ្សាការីយ៉ា​ និង​ លោក ​សម រង្ស៊ី ​អំពី​ផែន​ការ​វិល​ទៅ​កម្ពុជា​វិញ​នេះ​ដូច​តទៅ​៖​
សម្ភាស​លោក សម រង្ស៊ី ទាក់ទង​នឹង​ដំណើរ​ទៅ​កម្ពុជា​ នៅ​ថ្ងៃទី​៩ ខែ​វិច្ឆិកា
លោក​ សម រង្ស៊ី អះអាង​ថា លោក​​បាន​រៀបចំ​ផែនការ​វិល​ត្រលប់​ទៅ​កម្ពុជា​វិញ​ រួចរាល់​ហើយ​ គ្មាន​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​អ្វី​ឡើយ​ ប៉ុន្តែ​លោក​ នឹង​​ផ្ដល់​ព័ត៌មាន​លំអិតនេះ នៅថ្ងៃទី៦ ខែ​វិច្ឆិកា​ គឺ​បី​ថ្ងៃ​មុន​នឹង​ដំណើរ​របស់​លោក​។ លោក​ អះអាង​ទៀត​ថា​ របប​លោក​ ហ៊ុន សែន​ មិន​អាច​ទប់​ស្កាត់​ផែនការ​របស់​លោក​ វិល​ទៅ​កម្ពុជា​វិញ​ តាមរយៈ​ការ​ចាប់ចង​ និង​បង្ខំ​ឲ្យ​សកម្មជន​បក្ស​ប្រឆាំង​សារភាព​នោះ​ទេ​។​ សូម​លោក​អ្នក​នាង​ទស្សនា​បទសម្ភាសន៍​របស់​លោក​ ទីន ហ្សាការីយ៉ា ​និង ​លោក សម រង្ស៊ី​។​ ដើម្បី​ស្វែង​រកព័ត៌មានផ្សេងទៀតរបស់វិទ្យុអាស៊ីសេរី សូមចូលទៅកាន់៖ »» គេហទំព័រ www.rfa.org/khmer »» យូធូប www.youtube.com/RFAKhmerVideo