ព្រះអង្គ ប៊ុត ប៊ុនតិញ លើកទឹកចិត្ត​ឱ្យ​សកម្មជន​នយោបាយ និង​សង្គម​តម្កល់​ប្រយោជន៍​ជាតិ​ឱ្យ​បាន​ធំ
ព្រះ​ចៅ​អធិការ​វត្តភ្នំសេរី និង​ជា​ស្ថាបនិក​បណ្ដាញ​ព្រះសង្ឃ​ឯករាជ្យ ព្រះតេជព្រះគុណ ប៊ុត ប៊ុនតិញ លើកទឹកចិត្ត​ឱ្យ​សកម្មជន​នយោបាយ និង​សង្គម​តម្កល់​ប្រយោជន៍​ជាតិ​ឱ្យ​បាន​ធំ​ជាង​ប្រយោជន៍​ក្រុម។
ព្រះតេជព្រះគុណ​អះអាង​ថា មានតែ​ធ្វើ​បែប​នេះ​ទើប​សកម្មជន​នយោបាយ និង​សង្គម​អាច​គេច​ផុត​ពី​ការ​ដែល​ត្រូវ​មេដឹកនាំ​ពីរ​នាក់ ឪពុក​កូន លោក ហ៊ុន សែន និង​លោក ហ៊ុន ម៉ាណែត យក​ក្រុម​គ្រួសារ​សាច់​ញាតិ មក​ធ្វើជា​ចំណាប់ខ្មាំង ដើម្បី​បង្ខំ​ឱ្យ​ពួកគេ​ចុះចូល​ជាមួយ​បក្ស​កាន់អំណាច​។​ព្រះអង្គ​មាន​ថេរដីកា​បែប​នេះ​បន្ទាប់ពី​សារព័ត៌មាន​ស្និទ្ធ​នឹង​គ្រួសារ​ត្រកូល​ហ៊ុន Fresh News បាន​ផ្សព្វផ្សាយ​រូបថត​លោក ហ៊ុន សែន ជួប​ជាមួយ​អតីត​ប្រធាន​ចលនា​សង្គ្រោះ​ជាតិ​នៅក្នុង​ប្រទេស​ជប៉ុន លោក ហៃ វណ្ណា និង​ប្អូនប្រុស ព្រមទាំង​បទសម្ភាសន៍​ជាមួយ លោក ហៃ វណ្ណា ផង កាលពី​ថ្ងៃ ទី៣ ខែ​វិច្ឆិកា។
សូម​ស្ដាប់​បទសម្ភាសន៍​រវាង​អ្នកស្រី សុ ជីវី ជាមួយ​ព្រះចៅ​អធិការ​វត្តភ្នំ​សេរី និង​ជា​ស្ថាបនិក​បណ្ដាញ​ព្រះសង្ឃ​ឯករាជ្យ ព្រះតេជព្រះគុណ ប៊ុត ប៊ុនតិញ អំពី​រឿង​នេះ​ដូច​តទៅ៖