បុគ្គលិក​កម្មវិធី​ស្បៀង​ពិភព​លោក​ត្រូវ​បាន​កាត់​ទោស​ឲ្យ​ជាប់​គុក​៦​ខែ
សកម្មជន​ការពារ​សិទ្ធិ​មនុស្ស នៃ​អង្គការ​ការពារ​សិទ្ធិ​មនុស្ស​លីកាដូ លោក អ៊ំ សំអាត បាន​ឲ្យ​ដឹង​នៅ​ថៃ្ង​អាទិត្យ ទី​១៩ ខែ​ធ្នូ​នេះ​ថា តុលាការ​ក្រុង​ភ្នំពេញ​បាន​កាត់​ទោស​ឲ្យ​បុគ្គលិក​អង្គការ​ស្បៀង​អាហារ​ពិភព ​លោក លោក សេង គុណា​កា ឲ្យ​ជាប់​គុក ៦​ខែ និង​ផាក​ពិន័យ​ចំនួន ១​លាន​រៀល ក្រោម​បទ​ចោទ​ថា​ញុះញង់​ឲ្យ​មាន​បទ​ឧក្រិដ្ឋ។
លោក​បាន​រង​ការ​ចោទ​ប្រកាន់​តាម​មាត្រា ទី​៤៩៤ និង​៤៩៥ នៃ​ក្រម​ព្រហ្មទណ្ឌ​ថ្មី ដែល​បាន​ចូល​ជា​ធរមាន កាល​ពី​ថ្ងៃ​ទី​១១ ខែ​ធ្នូ​ថ្មីៗ នេះ។ នគរបាល​បាន​បញ្ជូន​លោក សេង គុណា​កា ទៅ​ឃុំ​ខ្លួន​នៅ​ក្នុង​គុក​ព្រៃស ក្រោយ​ពី​ការ​កាត់​ទោស​នៅ​ថៃ្ង​អាទិត្យ​នេះ។
លោក សេង គុណា​កា បោះ​ពុម្ភ​ចែក​ផ្សព្វ​ផ្សាយ​អត្ថបទ​របស់ KI–Media ដែល​បាន​ចោទ​ថា លោក​នាយក​រដ្ឋ​មន្ត្រី ហ៊ុន សែន លោក ហេង សំរិន ប្រធាន​សភា​ជាតិ លោក ជា ស៊ីម ប្រធាន​ព្រឹទ្ធសភា និង​លោក វ៉ា គឹម​ហុង ប្រធាន​គណៈកម្មាធិការ​កិច្ច​ការ​ងារ​ព្រំដែន​កម្ពុជា ជា​ជន​ក្បត់​ជាតិ លក់​ទឹក​ដី​ឲ្យ​វៀតណាម៕