នាយករដ្ឋមន្ត្រី​សម្ពោធ​ឲ្យ​ប្រើប្រាស់​ផ្លូវ​ទៅ​ទីរួមខែត្រ​កោះកុង
លោក​នាយករដ្ឋមន្ត្រី ហ៊ុន សែន នៅ​ថ្ងៃ​ពុធ​នេះ​បាន​សម្ពោធ​ឲ្យ​ប្រើប្រាស់​នូវ​ផ្លូវ​លេខ ៤៨ និង​ស្ពាន​ចំនួន ៤ តភ្ជាប់​ពី​ចម្ការហ្លួង​ទៅ​ទីរួមខេត្ត​កោះកុង ដោយ​មាន​ការ​ចូលរួម​ពី​ឧប​នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី និង​រដ្ឋមន្ត្រី ក្រសួង​ការ​បរទេស​ថៃ ។
ផ្លូវ​ដែល​តភ្ជាប់​ពី​ចម្ការហ្លួង​ទៅ​កាន់​ទីរួមខេត្ត​កោះកុង​នោះ​មាន​ប្រវែង ១៥២​គីឡូម៉ែត្រ ដែល​ត្រូវ​ចំណាយ​អស់​ជា​ទឹកប្រាក់​ចំនួន ២១​លាន​ដុល្លារ និង​ស្ពាន​ចំនួន ៤ រួម​មាន ស្ពាន​ស្រែអំបិល ប្រវែង ៤២០​ម៉ែត្រ ស្ពាន​អណ្ដូងទឹក ប្រវែង ២៧០​ម៉ែត្រ ស្ពាន​ត្រពាំងរូង ប្រវែង ៤៨០​ម៉ែត្រ និង​ស្ពាន​ព្រែកតាតៃ ដែល​មាន​ប្រវែង ៣៩០​ម៉ែត្រ ។
លោក​នាយករដ្ឋមន្ត្រី ហ៊ុន សែន បាន​មាន​ប្រសាសន៍​ថា ៖ «សូម​ថ្លែង​នូវ​អំណរគុណ​ដល់​រាជរដ្ឋាភិបាល និង​ប្រជាជន​ថៃ ដែល​ផ្ដល់​ឲ្យ​កម្ពុជា​នូវ​ផ្លូវ​មួយ​ខ្សែ​នេះ ហើយ​ដែល​ជា​ផ្លូវ​យុទ្ធសាស្ដ្រ​ធំ​បំផុត ដែល​ខ្ញុំ​ព្រះករុណា​ខ្ញុំ​ថា នេះ​គឺ​ជា​ប្រវត្តិ​ជោគជ័យ​នៃ​នយោបាយ​របស់​រាជ​រដ្ឋាភិបាល​ជារួម ហើយ​ដោយឡែក​របស់ខ្ញុំ​ព្រះករុណា​ខ្ញុំ ដើម្បី​បញ្ចប់​ទុក្ខសោក​នៃ​អ្នក​ដែល​រស់នៅ​ក្នុង​តំបន់​កោះកុង និង​ភ្ជាប់​អ្នក​កោះកុង​ទៅ​ជាមួយនឹង​តំបន់​ភាគកណ្ដាល​របស់​ប្រទេស ។ ប៉ុន្តែ​មិត្ត​ថៃ​មិនមែន​គ្រាន់តែ​បាន​ផ្ដល់​ផ្លូវ​នេះ​ទេ បាន​និង​កំពុង​បន្ត​សាងសង់​ផ្លូវ​លេខ​៦៧ ពី​អន្លង់វែង​មក​សៀមរាប ហើយ​ដែល​ផ្លូវ​ពី​ជាំស្រងាំ​មក​អន្លង់វែង បាន​សម្ពោធ​ដាក់​ឲ្យ​ប្រើប្រាស់​ហើយ ត​ភ្ជាប់​ផ្លូវ​នេះ​មួយ​ខ្សែ​ទៀត ។ ឥឡូវ​កំពុង​ចរចា​ផ្លូវ​លេខ​៦៨ សូម​ជំរុញ​ការ​ចរចា​ឲ្យ​បាន​ឆាប់ ឯកឧត្ដម... បាន​ប្រាប់ហើយ​ផ្តល់​ឥណទាន ១៤០០​លាន​បាត ធ្វើ​ពី​អូរស្មាច់​មក​ក្រឡាញ់ ហើយ​សង្ឃឹម​ថា​នឹង​បើក​ការដ្ឋាន​ចុង​ឆ្នាំ​នេះ»
ស្ពាន​និង​ផ្លូវ​នេះ​ត្រូវ​បាន​សាងសង់​ក្រោម​ជំនួយ​ឥតសំណង​របស់​រដ្ឋាភិបាល​ថៃ ។
អ្នក​បើកបរ​រថយន្ត​ដឹក​អ្នកដំណើរ​ពី​ភ្នំពេញ​ទៅ​ខេត្ត​កោះកុង​ម្នាក់ ឈ្មោះ ទូច ប្រុស បាន​មាន​ប្រសាសន៍​ថ្លែង​អំណរគុណ​ដល់​រដ្ឋាភិបាល​ដែល​បាន​កសាង​ផ្លូវ និង​ស្ពានពី​ព្រែកហ្លួង ទៅ​ទីរួមខេត្ត​កោះកុង​នេះ ។ ប៉ុន្តែ​លោក​បាន​បន្ថែម​ថា តាមរយៈ​ការ​ពិនិត្យ​ជាក់ស្ដែង​របស់​លោក បើ​ទោះបីជា​ផ្លូវ​នេះ​ទើបតែ​ត្រូវ​បាន​ស្ថាបនា និង​សម្ពោធ​ឲ្យ​ប្រើប្រាស់​ក៏ដោយ​ចុះ ក៏​ផ្លូវ​នេះ បាន​ចាប់ផ្ដើម​ខូច​បាត់​ទៅ​ហើយ ដោយសារ​បញ្ហា​គុណភាព និង​បច្ចេកទេស ។
លោក ទូច ប្រុស បាន​ឲ្យ​ដឹង​ថា ៖ «អរគុណ​ហើយ​ដែល​ថា​គេ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ ប៉ុន្តែ​ធ្វើ​មើលទៅ​ដូច​គ្មាន​គុណភាព ជាក់ស្ដែង បើ​ឡាន​រត់​ទៅ​មុខ​ខូច​ក្រោយ រត់​ទៅ​ក្រោយ​ខូច​មុខ រួច​ផ្លូវ​រត់​ទៅ​រលាក់​ម៉ាំងៗៗដូច​នេះ​អ៊ីចឹង ធ្វើ​ដូច​អត់​មាន​អី​កិន​អ៊ីចឹង ។ បាន​គេ​ធ្វើឲ្យ យើង​វា​អរ​ហើយ ព្រោះ​ពី​មុន​មក​យើង​មិន​ដែល​មាន​ផ្លូវ​ហ្នឹង​ទេ ។ វា​ចាប់​របើក​ដុំៗ អា​ហ្នឹង​អត់ទាន់​មាន​ឡាន​ធំ​រត់​ផង ។ ទើបតែ​សម្ដេច​មក​ហ្នឹង​ទេ នាំគ្នា​យក​អី​មក ដូច​ថា​ចេះតែ​បិទៗ​អា​ខូច​តិចៗ​ហ្នឹង​ណា៎»
លោក​នាយករដ្ឋមន្ត្រី ហ៊ុន សែន ក៏​បាន​មាន​ប្រសាសន៍​ផង​ដែរ​ថា មាន​ផ្លូវ​គិតជា​ប្រវែង​ប្រមាណ ៨០០​គីឡូម៉ែត្រ​ទៀត ស្ថិត​នៅ​ក្នុង​គម្រោង​សាងសង់ រួម​មាន​ផ្លូវ​ជាតិ​លេខ​៧៨ ត​ភ្ជាប់​ពី​ព្រំដែន​វៀតណាម មក​ទីរួមខេត្ត​រតនគិរី ផ្លូវ​លេខ​៧៦ ត​ភ្ជាប់ពី​ស្នួល​ទៅ​មណ្ឌលគិរី ផ្លូវ​ជាតិ​លេខ​៨​ថ្មី ពី​ខេត្ត​កណ្ដាល កាត់​ខេត្ត​ព្រៃវែង​ទៅ​ព្រំដែន​វៀតណាម ផ្លូវ​លេខ​៥៧ តភ្ជាប់​ពី​ខេត្ត​បាត់ដំបង​ទៅ​ក្រុង​ប៉ៃលិន និង​ព្រំដែន​ថៃ ផ្លូវ​លេខ​៦២ ពី​ខេត្ត​សៀមរាប​ទៅ​ខេត្ត​ព្រះវិហារ ផ្លូវ​លេខ​៦៧ ពី​អន្លង់វែង​ទៅ​សៀមរាប និង​ផ្លូវ​ជាតិ​លេខ​៣ ពី​ភ្នំពេញ​ទៅ​ខេត្តកំពត ៕